Mantar Şilte

Mantar Şilte

Mantar Şilte
Mantar Şilte

Laminat parkelerin altına organik mantar şilte döşenmesi ile maksimum verim alınacaktır.

Laminat parke döşenmesinde parke altında kullanılan, ısı, nem ve ses izolasyonu sağlayan, sentetik ve kimyasal katkı maddesi ihtiva etmeyen, tamamen doğal ve doğaya dost, antikanserojen ve bakteri barındırmayan bir ürün olarak kullanılmaktadır.

MANTAR ŞİLTE……

Mantar şilte ısı, nem ve ses yalıtımı sağlamakta; laminat parke üzerinde sert topuklu ayakkabı ile yüründüğü zaman çıkan çarpma sesi de en aza inmektedir. Laminat parkenizin altında mantar şilte kullanırsanız bir nevi sessiz laminat sahibi olursunuz.

Mantar meşesi ağacının kabuğunun parçalara bölünmesinden sonra tekrar preslenerek dilimlenmesi ile elde edilen mantar şilte tamamen doğal bir malzemedir.

 Mantar şilte nasıl üretiliyor?

Mantar şilte kullanılması halinde; normal şiltelerin yol açtığı statik elektriklenme yok olmaktadır. Etraftaki eşyalara dokunulduğu zaman(özellikle kış aylarında) yaşanan elektrik çarpması, mantar şiltenin antistatik olması nedeni ile yaşanmamaktadır.

Antistatik döşemelerin altında kullanılan malzemelerin de bu özellikte olması gerekmektedir. Aksi durumlarda üstte kullanılan malzemenin antistatik özelliği yok olmaktadır.

Uzun süreli kullanımlarda oluşan çarpma ve ağırlık ile ezilmeye karşı oldukça dayanıklı olan mantar şilte, kaliteyi arayanlar için tavsiyemizdir.

 

Yukarıdaki Termal kamera görüntüleri, çeşitli zemin malzemelerinin ısı tutma özelliklerini kıyaslamaktadır. En fazla ısı tutma Mantar zeminde sağlanmıştır.

Bir cevap yazın