Parkelam Çamsan Laminat

Çamsan Parkelam Nedir?
Çamsan Laminat Parke Özellikleri Nelerdir?
Parkelam Nerde Üretilir?

Çamsan Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş Ordu ilinde kurulu fabrikasıyla 1984 yılında faaliyete geçen ve Türkiye`de
ilk kez MDF üretimi gerçekleştiren firmadır.  Bu teknolojiyi ülkemize ilk defa getiren şirket olma gururunu taşıyan Çamsan A.Ş. nin halen kalite kapasite ve ürün yelpazesi  açısından önderliği devam etmektedir. İlk olmanın öncü olmanın tüm sorumluluğunu üzerinde taşıyan Çamsan A.Ş. kalitesinden, çizgisinden ödün vermeyen MDF
dendiğinde ilk akla gelen firma özelliği taşımaktadır.

Ordu ilindeki 2 ayrı MDF fabrikasında hali hazırda yıllık 200.000 m3 lük üretim kapasitesiyle mobilya sektörüne yonelik ham MDF (Orta Yoğunlukta Lif Levha), MDFLAM (Melamine Faced MDF – Melamine Kaplanmış MDF) ve iç dekorasyona yönelik PARKELAM tescili markasıyla Laminat Parke (HDF, High Destini Fiberboard – Yüksek Yoğunluklu Lif Levhadan İmal) üretimi Gerçekleştirmektedir.

Sakarya ilinde kurulan 3. MDF Fabrikası ise Ağustos / 2004 tarihinde  175.000 m3/yıl üretim kapasite ile imalata başlamış bulunmaktadır. Yeni kurulan tesis ile üretim kapasitesi 375.000 m3/yıl olan şirketimizin aynı tesisler içerisinde devreye giren melamine kaplama presi ile yeni laminat parke tesisleri de bulunmaktadır.

 

 

Parkelam
Hijyenik, estetik sağlık ve kolay döşenebilen bir yer döşemesidir. Diğer yer döşemelerine göre daha ekonomiktir. Mafis parke gibi sistre cila gerektirmez, kolay çizilmez ve aşınmaz. Pekçok renk çeşidiyle mobilya ve duvar renklerine en uyumlu parke seçme imkanı sağlar. Diğer ahşap esaslı yer döşemelerine içinde aşınma ve çizilmeye en dayanıklı malzemedir. Günlerce evinize parke yaptırmak için beklemezsiniz. Montaj kolay, hızlı ve temizdir.

PARKELAM döşeme ve kullanımda pek çok avantajlara sahip bitmiş bir ürün olup,  HDF`nin iki yüzünün kaplamasıyla oluşan çapdaş ve uzun ömürlü yer döşemesidir. ÇAMSAN A.Ş üretim aktiviteleri arasında Laminat Parke üretimi diğer ana ürünlerden biri olarak devam etmektedir Ordu ve Sakarya tesislerimizde üstün kaliteli olarak üretilen PARKELAM ürünlerimiz için yüksek kalitedeki HDF (High Density Fiberboar) levhalar kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın