Vario Clic Laminat Yapısı

Vario Clic Laminat Yapısı Nasıldır?
Vario Clic Overlay Yüzeyi Nasıldır?
Vario Clic Laminat Parke Hangi Malzemelerden Oluşur?

  1. OVERLAY : Alfa selüloz esaslı;iç kısımlarına alüminyum oksit (Zımpara kumu)tanecikleri tatbik edilmiş ve melamin reçinesi ile emprenye edilmiş film tabakasıdı,.alüminyum oksit tanecikleri sayesinde aşınma,çizilme ve ısıya karşı mukavemet kazanmıştır.Melamin reçinesi sayesinde bu tanecikler film tabakasına tutunmaktadır.Ayrıca presleme esnasında komple eriyen ve sertleşen melamin reçineside poroziteyi azaltıp yüzeylerde oluşacak kir ve lekelerin tutunmasını azaltmakta,kolay temizlenmeye yardımcı olup hijyende sağlamaktadır.
  2. DESEN KAĞIDI : Doğal ağaçların birebir fotoğraflarının ileri teknoji yöntemleri ile özel kağıtlara printlemek suretiyle elde edilir.Daha sonra melamin reçinesi ile emprenye edilir.70-90 g/m2 ağırlığa sahip kağıtlardır.Neme karşı dayanıklıdır.
  3. HDF : Yüksek yoğunlukta, kanserojen madde içermeyen (E1 standardında) ve neme karşı dayanıklı lif levhadır.
  4. BALANS KAĞIDI : Özellikle oküliptus gibi stabilizasyonu yüksek ağaç türü liflerinden elde edilen kağıtlardan üretilmiş, melamin reçinesi ile emprenye edilmiş rutubete karşı dayanıklı, parke levhalarının stabilizasyonunun sağlayan film tabakasıdır.
  5. PARAFİN (VAKS) : Mum olarakta adlandırılan bu madde üretim esnasında dil ve kanal kısımlarına sıcak ve sıvı fazda tatbik edilmektetir.Bu uygulamadan sonra parkenin birleştirilen kısımları rutubete karşı dirençli hale gelmektedir.

Bir cevap yazın